PSV pokonało Heerenveen 8:0

Eredivisie dobiega końca, a PSV ma szansę zdobyć mistrzostwo. Jeśli chodzi o zdobycie mistrzostwa, Leverkusen i Inter Mediolan dały już przykład i świętowały z wyprzedzeniem, a PSG jest bliskie osiągnięcia swojego celu. Dlatego giganci Eredivisie nie mogą się doczekać, aby wydrukować słowa mistrzowskie na koszulka PSV Eindhoven.

W 31. rundzie PSV pokonało na wyjeździe Heerenveen 8:0, ustanawiając rekord największego zwycięstwa wyjazdowego w historii drużyny. PSV jest najbardziej ofensywną drużyną w Eredivisie w tym sezonie, a Heerenveen nie udało się powstrzymać siły ognia PSV w tym meczu. Eindhoven w wyjazdowym koszulki piłkarskiestrzelił 5 goli w pierwszej połowie. W drugiej połowie Eindhoven nadal ciężko pracowało, zdobywając 3 kolejne gole i ostatecznie zdobywając 3 punkty 8-0.

W tym sezonie zespół Eindhoven wielokrotnie notował świetne wyniki, co dało im liczbę 103 goli, różnicę bramek wynoszącą 86 goli i 84 punkty w Eredivisie, czyli o 12 punktów więcej niż drugi w tabeli Feyenoord. . Zdobycie 25. tytułu Eredivisie w historii zespołu jest tylko kwestią czasu.